Przejdź do treści
Strona główna » Najmocniejszy kolagen do picia – jaki wybrać?

Najmocniejszy kolagen do picia – jaki wybrać?

Najmocniejszy kolagen do picia

Kolagen to białko, które stanowi około 30% masy wszystkich białek w organizmie człowieka. Z wiekiem naturalna produkcja kolagenu w organizmie spada, co może prowadzić do licznych problemów zdrowotnych i estetycznych. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na suplementację kolagenu. Jaki kolagen wybrać, aby skuteczność działania była największa? Sprawdź opinie ekspertów.

Najmocniejszy kolagen do picia według ekspertów z Wybieramy Kolagen

Badania profilu aminokwasów wskazują, że kolagen rybi w porównaniu z kolagenem pochodzącym od ssaków ma wyższą zawartość aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak wciąż nie zostały przeprowadzone badania odnośnie do różnicy pomiędzy kolagenem z ryb morskich i słodkowodnych. Wiadomo, że oba rodzaje kolagenu są pozyskiwane z odpadów produkcyjnych, takich jak skóry z ryb. W związku z tym, że obecnie wiele gatunków ryb morskich jest hodowanych sztucznie, nie można jednoznacznie stwierdzić, że kolagen morski jest lepszy.
Eksperci z Wybieramy Kolagen nie wskazują jednoznacznie na najmocniejszy kolagen, ponieważ kluczowe jest jego rozróżnienie względem miejsca działania. I tak oto w kwestii kolagenu do picia uznają, że:

„Według naszej opinii najlepszym suplementem urodowym z kolagenem rybim jest Kolagen Pro + Biotyna. Uznajemy go za najlepszy ponieważ zawiera dużą dawkę hydrolizowanego kolagenu rybiego, chondroitynę i glukozaminę, odpowiednio dużą dawkę witaminy C oraz biotyny”.

źródło: https://wybieramykolagen.pl/Dlaczego-kolagen-rybi-jest-najlepszy

Ekspertka radzi, czyli najmocniejszy kolagen do picia według Magdaleny Jaglarz

Na blogu prowadzonym przez Magdalenę Jaglarz można dowiedzieć się o wielu istotnych kwestiach, które niemalże w 100% potwierdzają eksperci z Wybieramy Kolagen oraz wielu innych badaczy i doświadczonych specjalistów z szerokiej medycyny. Autorka artykułów wskazuje, że dobór rodzaju kolagenu zależy od problemu, z jakim się zmagamy. Między innymi kolagen typu I jest najbardziej odpowiedni dla skóry, a typu II – dla stawów. Jednak nie jest to regułą, ponieważ każdy organizm jest inny i może reagować inaczej na różne rodzaje kolagenu. Kolagen typu I jest głównym budulcem skóry, dlatego jego suplementacja może poprawić jej elastyczność, jędrność i nawilżenie. Kolagen typu II jest głównym budulcem chrząstek, dlatego jego suplementacja może wspomóc regenerację stawów i zmniejszyć ból.

Spośród wszystkich rodzajów produktów dostępnych na rynku Magdalena Jaglarz uważa, że trudno jest mówić o najmocniejszym kolagenie do picia, ponieważ badania jednoznacznie nie potwierdzają jednego rozwiązania.

„W przypadku kolagenu do picia badania wskazują, że peptydy pochodzenia wołowego czy wieprzowego mogą być równie skuteczne, jak te rybie”.

źródło: https://magdalenajaglarz.pl/blog/pielegnacja-domowa/kolagen-do-picia/

O najmocniejszym kolagenie do picia – garść informacji od Martyny Wawrzynowskiej

W artykułach Martyny Wawrzynowskiej równie trudno o znalezienie jednoznacznej odpowiedzi. Ekspertka radzi podobnie jak Magdalena Jaglarz, aby wybierać kolagen względem miejsca na ciele, które wymaga konkretnych działań wynikających z niedoboru białka. Autorka bloga sporządziła ranking najskuteczniejszych kolagenów. Prawdopodobnie nie najmocniejszy, lecz z całą pewnością najskuteczniejszy kolagen do picia według Martyny Wawrzynowskiej, to kolagen morski Colladrop FLEX. Przyjrzyjmy się temu produktowi nieco bliżej.

Colladrop FLEX kolagen w płynie to suplement diety zawierający 5000 mg hydrolizowanego kolagenu morskiego typu I i III. Skład tego produktu jest niezwykle różnorodny, dzięki czemu odpowiada on za szereg właściwości, m.in.

  • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie stawów i kości
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry, włosów i paznokci
  • Wspomaga regenerację chrząstek
  • Redukuje ból i obrzęk stawów
  • Poprawia elastyczność i ruchomość stawów

Kolejną propozycją od Martyny Wawrzynowskiej jest kolagen w butelce marki Pharmovit. Jest to kolagen wołowy z bezpośrednim przeznaczeniem na problemy z chrząstkami w stawach.

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, jaki jest najmocniejszy kolagen do picia, zależy od tego, na jakie miejsce ma oddziaływać.

  1. Na skórę najlepiej sprawdzi się kolagen typu I lub III.
  2. Na stawy najlepiej sprawdzi się kolagen typu II.

Reasumując, spośród wszystkich opinii ekspertów należy stwierdzić, że trudno jest wskazać na najmocniejszy kolagen do picia, bo w każdym przypadku należy rozeznać, z jakim problemem mamy do czynienia i w którym konkretnym miejscu nasz organizm zmaga się z ubytkiem białek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *